W drugim roku działalności w naszej grupie trochę zmienił się skład. Ze "starej gwardii" zostali: Paulina, Malwina, Sandra, Olimpia, Sławek, Ziemek, Szymon, Paweł i Kuba Z. Nowe koleżanki i koledzy to: Patrycja, Ewelina, Klaudia, Kuba B. i Albert oraz nasz " wolny elektron" czyli Monika. Razem tworzymy dość hałaśliwą grupę, ale wiedzę chłoniemy dość szybko.
W tym roku szkolnym zajmujemy się krajami anglojęzycznymi, w większości tymi, które dawniej były koloniami brytyjskimi. Poznaliśmy różne zwyczaje świąteczne, nie tylko związane z Bożym Narodzeniem, ale również ze świętem Hannukah, Kwanzaa i Ramadanem, łowiliśmy jabłka na Halloween, przytupywaliśmy w rytm muzyki country, pop i rock w wydaniu amerykańskim, z zaciśniętymi z zębami oglądaliśmy sceny z japońskiego ataku na bazę Pearl Harbor na Hawajach w 1941 roku i dowiedzieliśmy się, że Krzysztof Kolumb wcale nie był pierwszym Europejczykiem, który stanął na amerykańskiej ziemi.
W następnych miesiącach popłyniemy do Australii, Nowej Zelandii, Kanady i RPA. Trzymajcie za nas kciuki, bo to daleka podróż, a dogadać się wszędzie po angielsku wcale nie jest tak prosto (o czym niedługo się pewnie przekonamy).

 

 


W roku szkolnym 2011/2012 na zajęciach projektu unijnego zajmujemy się kulturą, krajami i ciekawostkami ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii oraz innych krajów, które kiedyś należały do Korony Brytyjskiej. "Przebiegliśmy się" po mapie całych Stanów, poznaliśmy kilka ciekawych miejsc (na zdjęciach) np. Wodospad Niagara, Las Vegas, Wielki Kanion, obejrzeliśmy, jak wyglądał Dziki Zachód (fragment westernu pt. Dobry, zły
i brzydki") oraz poznaliśmy sylwetki kilku sławnych Amerykanów. Zrobiliśmy nawet o nich krótkie prezentacje. Obejrzyjcie i poznajcie amerykańskie sławy?

prezentacja 1, prezentacja 2, prezentacja 3

top

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z okazji President's Day poznawaliśmy na zajęciach sylwetki najbardziej znanych amerykańskich prezydentów. Oglądaliśmy prezentację, z której dowiedzielismy się wielu ciekawostek o nich np. który z nich cierpiał z powodu migren? który był samoukiem? kto został zastrzelony? a kto sam dobrowolnie ustąpił ze stanowiska? Jeżeli jesteście ciekawi, to zapraszamy do obejrzenia naszych prezentacji.
prezentacja 1, prezentacja 2, prezentacja 3

top

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet zajęliśmy się na spotkaniu tematem znanych kobiet z USA, Kanady, Australii i Nowej Zelandii. Poznaliśmy sylwetki Madeline Albright (była amerykańska sekretarz stanu), Kylie Minogue (australijska piosenkarka), Nicole Kidman (aktorka australijska rodem z USA), Liliukalani (ostatnia królowa Hawajów), Kiri Te Kanawa (światowej sławy sopranistka nowozelandzka), Cathy Freeman (złote medalistka olimpijska pochodzenia aborygeńskiego) i wielu innych ciekawych kobiet. Niektóre z nich przedstawiliśmy w prezentacjach. Zapraszamy.

top