Up Pracowity weekend kabaretu „Ale Jaja” i nie tylko

Bieżący rok szkolny jest dla naszego kabaretu bardzo pracowity. Jeszcze we wrześniu gościliśmy w Toruniu z przedstawieniem ekologicznym „Kłopoty ryb”, a już na listopad jesteśmy gotowi z nowym spektaklem „Zostań Gwiazdom” (pisownia oryginalna). Mieliśmy duże wątpliwości czy zdążymy, zwłaszcza, że wybrany scenariusz nie był łatwy, ale daliśmy radę. Było to możliwe dzięki mobilizacji i poświęceniu aktualnego składu zespołu. Listopadowy weekend okazał się dla nas sprawdzianem naszych możliwości. W piątek (22.11) wystąpiliśmy, tradycyjnie już, w Zespole Szkół Spożywczych w konkursie pn.: „Przystanek Teatralny” . Obejrzeliśmy tam popisy uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów bydgoskich. W grupie naszych rówieśników „rywalizowaliśmy” z ośmioma zespołami. Jesteśmy zadowoleni z występu. Udało nam się włączyć widzów do wspólnej zabawy i nagrodzono nas gromkimi brawami. Jury konkursowe przyznało nam 3 miejsce , a nasza koleżanka Zosia Płachta została Najlepszą Aktorką konkursu!

Jeszcze nie ochłonęliśmy po „Przystanku”, a już trzeba było zebrać siły na XIII Festiwal Artystyczny Gimnazjów Województwa K-P „GIM-ART.” W tym roku nauczyciele naszego gimnazjum przygotowali uczniów do rywalizacji w trzech kategoriach: muzyka, literatura i teatr. Festiwalowe przesłuchania odbyły się w sobotę (23.11) w gościnnym Gimnazjum nr 29. Oczekując na występ oglądaliśmy popisy „rywali” – spektakle, tańce i występy muzyczne. Wartości festiwalu w kategorii zdobywania nowych doświadczeń nie można przecenić. Coroczna obecność wzbogaca naszą wiedzę i umiejętności.

Około godz. 15 usłyszeliśmy werdykt festiwalowego Jury:

Wyróżnienie w kat. Muzyka dla Natana Orzechowskiego z 3c

Wyróżnienie w kategorii Literatura dla Zosi Płachty z 3d i Zuzanny Bereżańskiej z 2d

Wyróżnienie dla Kabaretu „Ale Jaja” w składzie: Martyna Laskowska, Zosia Płachta, Oliwia Wegner, Sandra Khalatyan, Natalia Krzemińska, Damian Moskaluk, Sergiusz Mańko, Michał Okoniewszki.

Cieszymy się, bo to niezły dorobek w konkursie o wojewódzkim statusie (w festiwalowej formule jest tylko nagroda główna i wyróżnienia).

Wszystkim zaangażowanym uczniom G23 SERDECZNIE GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY!

Alina Gawrońska


GIM-ART
Przystanek Teatralny

Całkowita ilość zdjęć: 55 | Create web photo albums with Jalbum | Chameleon skin | Pomoc