Up Nagroda - stojaki na rowery Slideshow

Przed budynkiem naszego gimnazjum pojawiły się stojaki na rowery!

Nasi uczniowie górą! Znowu!!!

Stojaki do rowerów padły łupem uczniów z klasy II b z innowacją biologiczno-chemiczną „Żyj zdrowo, bezpiecznie i w zgodzie z naturą”. 22 września 2014 r., z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu, wzięli oni udział w grze miejskiej zorganizowanej przez Urząd Miasta „Uwolnić komisarza Dymskiego”, której tematem była tzw. niska emisja gazów.

O tę nagrodę konkurowali z reprezentacjami innych szkół; zdołali m.in. rozszyfrować ukryte wiadomości w liście od Dymskiego, rozdawali ulotki na temat niskiej emisji, przeprowadzali wywiady z mieszkańcami Bydgoszczy, których nakłaniali do podpisania apelu na rzecz zmniejszenia niskiej emisji, a ponadto wykazali się sporą wiedzą na temat niskiej emisji i segregacji śmieci, a nawet ułożyli wiersz poruszający tematykę zanieczyszczenia powietrza. 10-osobowa grupa pod opieką p. Małgorzaty Małkowskiej wykazała się determinacją, ambicją i sporą kondycją fizyczną oraz sprytem. Rewelacyjna współpraca zaowocowała wygraną, którą były – oprócz pucharu i upominków indywidualnych – właśnie stojaki na rowery dla naszego gimnazjum!

Na zdjęciach uczestnicy gry miejskiej – uczniowie klasy IIb oraz ich nauczycielki: panie M. Małkowska i D. Trubicka przy swojej wygranej.

D.T

 


Zyj zdrowo1
Zyj zdrowo2
Zyj zdrowo3
Zyj zdrowo4
Zyj zdrowo5
Zyj zdrowo6

Całkowita ilość zdjęć: 6 | Create web photo albums with Jalbum | Chameleon skin | Pomoc