Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
– trwa konkurs!

Od 1 do 31 października 2015 r. świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji aktyw czytelniczy w przebraniach Królowej, Motyla, Szlachcica i Czarownicy rozdawał nagrody dla najlepszych czytelników września 2015 r., a także rozwieszał na drzwiach sal lekcyjnych w całej szkole duże kolorowe cytaty sławnych ludzi o książkach, czytaniu i bibliotece.

Przed biblioteką ruszyło bookcrossingowe stoisko pt. „Książka szuka swego przyjaciela”, w ramach którego można było wziąć na zawsze do domu dzieła z klasyki literatury młodzieżowej oraz literaturę hobbystyczną (z dubletów bibliotecznych) oraz przynieść z domu książki, którymi chciałoby się podzielić z innymi.

Zbieraliśmy także  wśród Was głosy w „Plebiscycie na najciekawszą książkę, przeczytaną w życiu”. Zwycięska dziesiątka książek (m.in. „Harry Potter”, „Gwiazd naszych wina” „Zostań, jeśli kochasz”, „Hobbit”, „Saga o Wiedźminie”, „Zmierzch”, „Papierowe miasta”, „Oskar i pani Róża”, „Władca pierścieni”, „Percy Jackson”  wzięła udział w wystawie o tym samym tytule.

Ponadto, 22 października, do każdej wypożyczonej książki aktyw czytelniczy dodawał słodki upominek – tego dnia w bibliotece była naprawdę duża kolejka J

Wielkim powodzeniem cieszyła się również loteria fantowa . Wśród 100 zalepionych losów, które stanowiły cytaty i złote myśli sławnych pisarzy, filozofów, polityków i pedagogów o życiu, wiedzy, mądrości i ludziach poukrywane było 10 fantów. Można było wylosować m.in. kieszonkowe słowniczki angielsko-polskie/polsko-angielskie, kieszonkowe słowniczki niemiecko-polskie/polsko-niemieckie, kieszonkowy słowniczek ortograficzny, wielokolorowy długopis, jabłka i kolorowe baloniki.

Do 20 listopada 2015 r. trwa jeszcze rozpoczęty w końcu października konkurs adresowany do klas II i III  pt. „Czy znasz ten cytat?”. Polega on na rozpoznaniu 10 cytatów z lektur z klas I i II oraz jednej  bardzo popularnej książki, której adaptację widziano już wszędzie w Polsce i na świecie. W przypadku bezbłędnego podpisania cytatów przez więcej niż osobę organizowana jest dogrywka. 

Zapraszamy do wzięcia udziału-na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda książkowa!