WIELKI SUKCES SEKCJI HISZPAŃSKIEJ

Grupa uczennic z klasy 2F zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie towarzyszącym VI edycji Olimpiady Języka Hiszpańskiego zatytułowanym „En un lugar del Uruguay”. Oto nazwiska szczęśliwych laureatek konkursu: Klaudia Archacka, Dominika Czubala, Wiktoria Gromowska, Marta Kruk, Ewa Kukiełczyńska, Gabriela Oparka, Weronika Toth, Agata Sieracka, Paula Pietryga i Ewa Walczak.

Konkurs polegał na stworzeniu materiału promocyjnego dotyczącego Urugwaju, jednego z najmniejszych państw w Ameryce Południowej, którego językiem urzędowym jest hiszpański. Dziewczęta stworzyły gazetkę szkolną w języku hiszpańskim, w której przedstawiły ciekawostki dotyczące Urugwaju, jego kultury, ciekawych miejsc i gastronomii. Zamieściły w niej także fotoreportaż z podróży do stolicy tego kraju – Montevideo i własną interpretację dzieł słynnych malarzy urugwajskich.

Przedstawicielki grupy Klaudia Archacka i Ewa Kukiełczyńska, w towarzystwie wychowawczyni pani Wioletty Górskiej oraz pani Magdaleny Amtmann, nauczycielki języka hiszpańskiego, wzięły udział w uroczystym finale Olimpiady, który odbył się w dniach 8-10 kwietnia w Poznaniu. W sobotę przedstawiły zwycięską pracę konkursową podczas wieczoru kulturalnego w hotelu Andersia, gdzie wysłuchały również wykładu na temat kultury kubańskiej i wzięły udział w koncercie muzyki meksykańskiej. W niedzielę, podczas uroczystego finału Olimpiady w auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza, odebrały dyplom i nagrodę z rąk Ambasadora Urugwaju w Polsce, Jego Ekscelencji Pabla Scheinera.


ZAPRASZAMY DO GALERII