: lokalizacja i kontakt
: obwód
: oferta szkoły
: historia
: dyrekcja
: grono
: koła zainteresowań, konsultacje

: konkursy
: kalendarz wydarzeń
: szkoła w obiektywie


:działania


: rekrutacja
: ważne dla klas trzecich
: plan lekcji
: podręczniki


: regulamin Rady Rodziców
: ważne informacje
: dodatkowe dni wolne


: Statut
: Program wychowawczy
: Regulamin szkolny
: Procedury postępowania
: Regulamin realizacji projektu


: działania


: Sekcja dwujęzyczna
z językiem hiszpańskim


: działania


: działania


: rok szkolny 2003/2004
: sukcesy
: rok szkolny 2004/2005
: sukcesy
: foto
: rok szkolny 2005/2006
: sukcesy
: foto
: strony klas
: rok szkolny 2006/2007
: sukcesy
: foto
: rok szkolny 2009/2010
: sukcesy
: rok szkolny 2011/2012
: sukcesy
: rok szkolny 2013/2014
: sukcesy


: Projekt GzP
: Matematyka bez granic
: Projekty edukacyjne


: nasz projekt


: MEN
: OSKKO
: Kuratorium w Bydgoszczy
: OKE w Gdańsku
: Program Socrates


 
 

DLACZEGO SZARE SZEREGI?

Trzecioklasiści, mimo że przecież w ostatnim roku nauki żegnali się już z naszą szkołą, bardzo zaangażowali się w poznawanie jej przyszłego patrona. Uczestniczyli we wszystkich konkursach, a w konkursie multimedialnym w swoich prezentacjach tak uzasadniali wybór Szarych Szeregów:

"Szare Szeregi powinny zostać patronem G23, ponieważ była to formacja, która odznaczała się wielkim patriotyzmem, a jednocześnie z dystansem patrzyła na swoje życie. Choć stanowili ją zwykli ludzie w różnym wieku, potrafili bez żadnych korzyści dla siebie, pomagać innym. Myślę, że dawało im to wiele satysfakcji. Organizowali bardzo trudne akcje, które wymagały dużo odwagi i poświęcenia. W dzisiejszych czasach mało kto by się odważył podjąć ryzyko śmierci, aby uratować drugą osobę. Młodzież, która należała do Szarych Szeregów, była pełna zapału do przygotowywania i realizowania różnego typu akcji. W większości dawały one pozytywne efekty.
Szare Szeregi powinny zostać patronem G 23, aby przypominały nam, jak ważne jest patriotyczne nastawienie. do kraju i świadomość tego, że aby coś osiągnąć w życiu, musimy bardzo dużo pracować i każdego dnia zbliżać się do wyznaczonego celu".

Marta Szymańska, kl 3c
***

"Szare Szeregi zostały wybrane patronem naszej szkoły, ponieważ organizacja ta składała się z młodzieży, która z własnej woli broniła ojczyzny, narażała się na śmierć. Każdego dnia obmyślali plany, które miały wyzwolić Polskę".

Ewelina Holka, Daria Światowy, Daria Osińska, kl. 3a
***

"Szare Szeregi to organizacja młodzieżowa, która imponuje nam wielką odwagą, pomysłowością, lojalnością i umiłowaniem ojczyzny. Wybraliśmy tę organizację na naszego patrona mając nadzieję że kiedyś dorównamy im cechami, które są tak ważne".

Paulina Chorzelewska, Anna Manke, kl. 3e
***

"W dzisiejszych, trudnych czasach, kiedy patriotyzm i miłość do ojczyzny schodzą na dalszy plan, w świecie materialistów bez żadnych ideałów bardzo potrzebujemy wzorców do naśladowania. Myślę, że nadanie szkole imienia Szarych Szeregów jest dobrym pomysłem.
Ci młodzi Polacy w walce za nasz kraj ponieśli najwyższą ofiarę - ofiarę swojego życia. Ich miłość do ojczyzny, patriotyzm, poświęcenie i honor powinny być wzorem dla nas wszystkich. O takich ludziach należy pamiętać, czcić ich i brać z nich przykład".

Karolina Bromirska, kl. 3c