"Wartości e - pokolenia"

Członkowie RSU naszego gimnazjum wzięli udział w warsztatach pt. "Wartości e- pokolenia", które odbyły się w Gimnazjum nr 22 w Bydgoszczy. Laura, Dominik, Kaziu i Kamil współpracowali i debatowali z uczniami z ZS nr 14, G-22, G-26, G-20 i Gimnazjum "Sokrates" na temat wpływu technologii komputerowej na rozwój wartosci wśród współczesnej młodzieży.

"Wartości... Uznaje się za wartość coś, co jest szczególnie cenne.
Kształtowanie wartości rozpoczyna się już od najmłodszych lat, a proces rozwoju i utrwalania- przez całe życie. Obecnie młode pokolenie wzrasta w innej rzeczywistości społecznej, politycznej, wspierana jest różnorodnymi nowinkami technicznymi. Powszechne są sytuacje, kiedy to rówieśnicy siedząc obok siebie rozmawiają przez messengera lub gg, wolą spędzać wolny czas na grze komputerowej z nieznajomymi niż spotkać się z kolegami na boisku. Czy zatem to nasze e-pokolenie w dalszym ciągu rozwija stare, ugruntowane wartości poprzednich pokoleń czy może przeżywamy ich kryzys? Czy rozwój technologii komputerowej ma wpływ na kształtowanie i rozwój wartości? Kto i w jakim stopniu ma wpływ na rozwój tych wartości? Jak zapatrują się na to młodzi ludzie? Odpowiedzi na te pytania poszukiwaliśmy 02.02. podczas spotkania młodzieży gimnazjalnej z 9 bydgoskich szkół, które odbyło się na terenie Gimnazjum nr 22. Zebrane grono bardzo twórczo przedstawiło swoje poglądy na temat wartości, czy są spójne z tymi, które wpajano jeszcze kilka lat wcześniej ich rodzicom i dziadkom. Zastanawiali się także czy rzeczywiście obecnie spotykamy się z kryzysem wartości, czy po prostu wartości zmieniły swoje znaczenie."

Podsumowanie ich wypowiedzi zostanie przedstawione przez p. B.Mazur na zorganizowanym przez G22 seminarium w dniu 15.02.2015r. przeznaczonym dla nauczycieli, pedagogów i rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć