Wizażystka to zawód z potencjałem. Wbrew pozorom osoba taka wykonuje nie tylko makijaż, ale dba również o skórę twarzy, pielęgnuje usta, brwi i rzęsy.

Cechy dobrej wizażystki

Nie każda osoba nadaje się, by być wizażystką. Mimo iż używana jest forma żeńska, w zawodzie tym pracują również panowie. Profesjonalna wizażystka zna tajniki makijaży i interesuje się zmieniającymi się trendami. To bardzo istotne, gdyż moda w makijażu ciągle ewoluuje i należy iść z duchem czasu. Zawód wizażystki wymaga oczywiście sporego rozeznania w branży kosmetycznej. Odpowiednia wiedza na temat marek, producentów jest niezwykle ważna. Osoba pracująca jako wizażystka potrafi dopasować makijaż do stosownej okazji. To również konieczność doboru kosmetyków do typu cery oraz umiejętne posługiwanie się produktami. Dzięki swoim umiejętnościom potrafi doskonale zamaskować niedoskonałości cery i podkreślić jej atuty. Mimo iż wizażu można się nauczyć, w zawodzie bardzo pomaga zmysł artystyczny.

Jak zostać wizażystką – wymagania

Kurs makijażu, wizażu czy kurs makijażu permanentnego to jedno, a pasja i doskonalenie zawodowe to drugie. Można oczywiście nauczyć się doskonałej sztuki makijażu samodzielnie poprzez obserwację i śledzenie nowinek kosmetycznych, jednak dyplom i ukończenie szkoły jest istotne w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej lub w momencie starania się o pracę w prestiżowym salonie. Sposobów na zostanie wizażystką jest kilka. Najkrótszą i najszybszą metodą jest ukończenie kursu lub szkolenia. Można również rozpocząć naukę w liceum lub w szkole policealnej na kierunku wizaż. Z długą drogą do celu należy liczyć się w przypadku studiów kosmetologicznych. Jednak kwalifikacje takie dają szersze możliwości w przypadku świadczonych usług.

Jak wybrać szkołę wizażu?

Wizaż

Wybierając sposób kształcenia należy zapoznać się z poziomem kształcenia, kwalifikacjami, jakie daje ukończenie nauki. Warto również sprawdzić opinie oraz zapoznać się z kadrą. Nie zawsze bowiem poziom kształcenia jest zadowalający. Dobra szkoła wizażu zazwyczaj dba o swoich absolwentów i systematycznie publikuje ich efekty pracy. Na zajęciach zawsze łączy się teorię z praktyką. Zdobywa się praktyczne umiejętności i porady oraz tricki, które są przydatne w tworzeniu makijażu. Niezbędne są również praktyki zawodowe, by sprawdzić umiejętności i zdobytą wiedzę w praktyce.

Dobra szkoła wizażu to oczywiście lepsze perspektywy pracy. Aby wzbogacić swoje portfolio warto systematycznie uczestniczyć w kursach i szkoleniach, by stale podnosić kwalifikacje i wzbogacać zasób wiedzy.